U13 -DVĚ VÝHRY
29. 09. 2020

SLAVOJ PODOLÍ - SPARTA DÍVKY 5:1 (3:1), FC ZLIČÍN - SLAVOJ PODOLÍ 3:6 (1:2)

AFK Slavoj Podolí Praha - AC Sparta Praha - Dívky  5:1 (3:1)

Na druhý domácí zápas k nám přijel tým Sparta - dívky. I přes nervozitu a respekt ze soupeře, do utkání kluci nastoupili odhodlaně s jediným cílem. Vyhrát. Od prvního hvizdu jsme dokázali soupeřky zatlačit na jejich polovinu a vstřelit první gól. Ten kluky povzbudil, rychlými nahrávkami na soupeřovu branku se snažili dát další gól a děvčata k balonu moc nepouštět. Z tlaku, který kluci vyvinuli, dokázali vsítit do poločasu ještě 2 branky Ve druhé půlce dokázali soupeřky využít kluků nepozornosti a předvedly, že zápas končí až poslední vteřinou. Před naší brankou vzniklo několik krásných akcí, které kluci, naštěstí, ubránili. Podařilo se nám vsítit ještě 2 branky do celkového skóre 5:1 pro tým Podolí. Celý zápas se nesl v přátelském, sportovním duchu za podpory rodičů obou celků, pohodovou atmosféru podtrhlo počasí, které nám nadmíru vyšlo. Už teď se kluci těší na další utkání s děvčaty, třeba jen přátelské.

Fotbalový klub FC Zličín - AFK Slavoj Podolí Praha  3:6 (1:2)

V prodlouženém víkendu jsme přijeli na Zličín. Hodně pršelo, umělá tráva byla kluzká a zápas podle toho i vypadal. Od začátku jsme se museli poprat s rychlejším míčem a šikovným soupeřem. Chtěli jsme být první, kdo vstřelí první branku, cíl jsme splnili a šli jsme rychle do vedení. Po gólu odpadla prvotní nervozita ze soupeře, kluci začali kombinovat a přesnými přihrávkami po zemi nepustili soupeře na naši polovinu. Bohužel po jedné rozehrávce od brankáře, kde jsme si nezvládli dobře zpracovat míč, šel soupeř sám na brankáře, ten útočníka lehce podrazil a rozhodčí pískl penaltu. Soupeř střelu umístil nechytatelně k tyči. Ani srovnávací gól nás nesrazil, naopak. Tlak na soupeře se zvyšoval a chvílí před koncem první půle jsme zvýšili na 1:2. Druhý poločas začal ještě lépe, než první. Za prvních 10 minut jsme vstřelili dva góly. První gól byl krásný přímý kop ze čtvrtiny hřiště, druhý po skvěle zvládnuté kombinační akci. Těsně před koncem zápasu už soupeřům docházely síly a kluci si vítězství pojistili 6 gólem. Poprvé v sezóně řídil utkání rozhodčí a tak se kluci z obou týmů setkali s odpísknutými ofsajdy, špatně házenými auty a občasnými fauly. Za potlesku rodičů kluci odcházeli do šaten s pocitem dobře odehraného zápasu.