hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: David Řezníček | Datum: 04.02.2019 | Zdroj fotky:

U10 - VYDAŘENÝ TURNAJ

1.MÍSTO

Turnaj v Říčanech 02.02.2019 
Slavoj Podolí 2009 (jeden náš hráč byl 2010) 
Počet týmů: 6 
Ročníky 2008 a mladší 
Systém hry: 4+1, hra o mantinely, každý s každým, 1 x 15 minut 

Slavoj nastoupil do turnaje s 5ti hráči, tudíž bylo od začátku jasné, že se bude hrát bez střídání. 

První zápas nás čekal nejtěžší soupeř - Říčany 2008. Celkový výsledek 5:0 pro Podolí neodpovídá kvalitě soupeře, hra v poli byla vyrovnaná, rozhodla kvalitní obrana, která nepustila soupeře k vážnějšímu zakončení a také vynikající výkon brankaře. Dařilo se nám i střelecky. Většinou máme první zápasy takové"opožděnější" ale tentokrát to byl výkon, který bych hodnotil 100%. Trenéři soupeře nám gratulovali a nechápali, jak to dáváme bez střídání. (sami měli 5 hráčů na střídání) 

Další zápas byl proti Kunraticím II 2009. Zde byl soupeř o poznání lehčí a výhra 6:1 byla naprosto zasloužená. Kombinační hrou dopředu jsme soupeře jasně přehráli. 

Třetí zápas byl proti Kunraticím I, 2009, kde měl být papírově nejslabší soupeř. Tento tým skončil na posledním místě, ale proti nám podal neuvěřitelný výkon, dvakrát jsme prohrávali a nakonec jsme zápas obrátili na konečných 3:2. 
Ovšem za mě nejtěžší zápas a trochu podezírám soupeře, že vyměnil několik hráčů z týmu II, ale to opravdu nevím. Každopádně do tohoto zápasu jsme šli s výměnou brankaře, druhý brankař podal také fantastický výkon, kde zlikvidoval několik tutovek a v poslední vteřině zázračně vytáhl soupeřův trestný kop dna roh. V tomto zápase mi přišlo, že se začala lehce projevovat únava kvůli nestřídání, ale v zásadě se nedalo klukům nic vytknout a výsledek byl skutečně vybojovaný. 

Čtvrtý zápas byl proti SK Mirošovice 2009 a skončil 10:0 opět v původní sestavě, zde to byl odpočinkový zápas, kde se soupeř nedostal prakticky za naši polovinu a my si v tomto zápase v podstatě dobili baterky:-) 

Pátý a poslední zápas byl pro nás již jen kosmetický, jelikož jsme věděli, že jsme celkově první. Nicméně kluci tuto informaci nedostali. (ale asi moc dobře tušili:-)
Hráli jsme proti Slavii Louňovice 2009 a výsledek byl 2:2, kde jsme mohli vyhrát i prohrát. Zde podržel brankář č.1 který si dokonce dovoloval hrát na polovině soupeře a několikrát zakončoval.
Obránci nevypustili jediný souboj a útočníci se snažili zakončovat ale zde to prostě už nějak nešlo. Pro soupeře remiza s Podolím byla evidentně velký úspěch, jelikož měli radost na konci, jako kdyby vyhráli turnaj.-) 

Celkově bych vyzdvihl naši hru, jelikož jsme se snažili kombinovat a to jak dopředu, tak i zpět s brankařem, vyhnuli jsme se nakopávaným balonům oproti soupeřům a naši kluci měli kompaktní hru, kde se nebáli kličkovat, střílet ale také o sobě věděli s přihrávali a dokonce na sebe mluvili, s čímž trochu bojujeme..... 

Dnešní turnaj byl jeden z nejpovedenějších, kde bych opravdu nemohl nikomu nic vytknout a mohl jsem jen chválit a při vyhodnocení pořadatel zdůraznil, že Podolí vyhrálo "zaslouženě" první místo. Sám bych měl problém vybrat nejlepšího hráče, ještě, že se toto nevyhodnocovalo:-) 

Ještě bych dodal, že jsme byli napomenuti, když naši oba brankaři chtěli vyjíždět a hrát po zemi, že máme vykopávat a vyhazovat......škoda, my je učíme hrát jinak....