hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Marek Šumník | Datum: 02.09.2020 | Zdroj fotky:

MUŽI A - DEBAKL NA MONŤASU

MOTORLET B - AFK SLAVOJ PODOLÍ 5:0 (2:0)

Co si budeme povídat, na Motorlet jsme jeli s tím, že zápas bude těžsí než proti Žižkovu plném mladých koňů. Zaprvé Motorlet hraje lepší fotbal a za druhé jsme hráli hned po A týmu, který poskytl B týmu pomoc a pustli na nás borce se zkušenostmi z vyšších soutěží…

 Již od prvních minut zápasu na nás soupeř zaklekl a tlačil nás, výraznější šanci si ale nepřipsal, tu jsme mu poskytli nakonec sami, kdy po rozehrávce od Vondyho brány míč přistál u nikoho neatakovaného hráče číslo 7, který míč posunul až na hranici našeho vápna, kde Vondy s nasazením svého zdraví dlohý míč akorát nakopl v souboji do protihráče a odražený míč hráč soupeře již neměl problém uklidit do naší brány.

 Ve zbývající části prvního poločasu se moc nezměnilo, Motorlet kontroloval hru, měl pár náznaků šancí, my ještě míň, jestli jsme vystřelili za celý zápas na bránu soupeře dvakrát, tak přeháním. Každopádně tři minuty před koncem prvního poločasu jsme opět propadli a po teči bránícího hráče Vondy nedosáhl na balón, který zapadl k jeho levé tyči. Do šaten jsme tedy šli za stavu 2:0.

 V šatně jsme si řekli, že s tím něco zkusíme udělat, že se kousneme… Co si budeme povídat, na Motorlet jsme nastoupili, herně jsme se možná zlepšili, ale k výraznému ohrožení jsme se nedostali, a tak nás opět borci soupeře potrestali. Po rozehrání od naší brány nám propadl střed, kde se po prohraném souboji nikdo nechytl s protihráčem a ten dostal balón mezi obránce, pěkně do běhu a zakončení bylo již jen třešničkou na celé akci. Tři nula a naše sebevědomí na nule… Zbytek zápasu byl z naší strany křeč, ne že bychom nechtěli, ale zkušení borci soupeře na nás byli nalezlí, balón jim chodil od nohy, byly prakticky o krok před nám ve všech soubojích.

 Na čtyři nula zvyšovali domácí po rohovém kopu, kdy jsme si toto odvrátili, ale pouze k domácím, kteří si na hranici vápna vyměnili míč a zakončení na vzdálenější tyč bylo nad Vondyho síly. Dokonání zkázy pro nás byl souboj Šumníka, který ve vápně bránil tak neobratně, až skolil domácího borce a rozhodčí nemohl nic jiného než písknout desítku, se kterou domácí neměli nejmenší problém a konečné skóre 5:0 uzavřelo zápas.

 Nezbývá nám nic jiného než se poučit, připravit se na další zápas a dát do něj všechny síly, abychom uhráli důležité body a mohli hrát klidný střed tabulky. Začátek sezóny nebyl špatný, poctivý, tak se snad k naší hře vrátíme a příště to za předchozí zápasy odskáčou Třeboradice.

Hlasy trenérů

Jan Rajnoch (Motorlet B): „Hrálo se na těžkém terénu proti nevyzpytatelnému soupeři. Podolí jsem viděl, mají tam slušné hráče. Kluky musím pochválit, jak k tomu od začátku přistoupili. Vytvářeli jsme si množství šancí a i na tom terénu tam byly solidní kombinace. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Představoval bych si, aby se takový zápas rozhodl mnohem dřív. V době, kdy už byl soupeř hodně unavený, jsme měli dát víc gólů.”

Petr Majer (Podolí): „Naprosto jednoznačný zápas. Ti mladí kluci nás přejeli a pro nás to byla škola fotbalu, pěkně nás vycvičili. Naprosto zasloužené vítězství Motorletu, my jsme celý zápas hráli druhé housle a výsledek je spravedlivý. Z naší strany hodně nepovedený zápas. Byli jsme marní.”