U-13 POCHVALA ZA VÝKON
19. 09. 2014

Slavoj Podolí - ABC Braník 1:9

V úterý 16.9. jsme na našem domácím hřišti sehráli předehrávané 8. kolo Pražského přeboru mladších žáků. Po absolvování tohoto utkání se nebojím přiznat, že jsme hráli velmi pravděpodobně s budoucím vítězem soutěže. Mužstvo ABC Braník k nám přijelo s kompletním ročníkem 2002, který by s přehledem svou kvalitou stačil na žákovskou ligu. Již před začátkem utkání jsme věděli, s kým máme tu čest, ale i tak jsme nabádali kluky, aby se do soupeře pustili s otevřeným hledím a pokusili se mu vyrovnat alespoň v oblasti individuálních dovedností. Nutno říct, že to se nám určitě podařilo.

Samotné utkání jsme začali skvěle, když jsme se již v první minutě ujali vedení nádhernou střelou Vlacha. Tím jsme soupeře zaskočili a nebýt několika smolných odrazů míče, ve prospěch hostujícího mužstva, mohli jsme téměř v zápětí vedení i navýšit. Okolo 10. minuty se ovšem z tlaku prosadil i náš soupeř a vyrovnal na 1:1. Nadále se hrál relativně vyrovnaný zápas. To až do 25. minuty, kdy jsme soupeře během jedné minuty dokázali dvěma „třičtvrtě-vlastními“ góly dostat soupeře na koně. Od té chvíle byl náš soupeř již lepším týmem a díky své silové a fyzické vybavenosti začal do naší sítě střílet pozvolna jeden gól za druhým. Celkové skóre utkání se nakonec zastavilo až na 1:9. Tento výsledek byl ovšem pro naše mužstvo asi až příliš krutý. Celkově se hrál ve středu hřiště relativně vyrovnaný a hlavně otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Většina zápasů se ale rozhoduje v pokutových územích, kde jsme na soupeře bohužel z více důvodů nestačili.

Kluky je ovšem nutno pochválit za to, že utkání rozhodně nezabalili. Stále se snažili o konstruktivní zakládání útočných akcí a neuchylovali se k žádným zbytečným odkopům. Pokud bych pak chtěl najít největší pozitivum, tak je to určitě komparace technických kvalit nás a našeho soupeře, ve které jsme určitě nezaostávali. V pátek nás čeká další utkání, tentokrát s Újezdem nad Lesy, který s Braníkem prohrál stejným výsledkem. Bude to tak pro nás zajímavá konfrontace J

Sestava: Pauer Matěj, Vlach Ondřej, Pokorný Václav, Stýblo Tomáš, Kerda Matyáš, Blecha Matěj, Smetivý David, Kabeláč Jan, Halasz Ondřej, Novák Michal, Kaufman Jan

Góly: 1x Vlach Ondřej