A MUŽI - 3 BODY PROTI OSLABENÉMU SOUPEŘI
02. 06. 2014

24. kolo 1. A třídy AFK Slavoj Podolí Praha vs. 1999 Praha 3:1 (1:0) Branky: Polena, Strnad, Vondrka.

V předposledním domácím uktání letošní sezony jsme chtěli napravit dojem z předešlého hororového mače v Krči (prohra 1:3, hrůzný výkon a zranění dvou našich hráčů v důsledku zbytečných chyb). Včerejší soupeř nastoupil od začátku jen s osmi hráči, jenomže pro nás to žádná výhoda překvapivě nebyla. Útočili jsme ,,do plných“, naše kombinace byly pomalé a nevedly k žádné šanci. Navíc hostům se během prvního poločasu dostavili další dva hráči. Hra proti deseti nám stále nešla. Naopak, lehce jsme ztráceli míče a soupeř měl možnost několika slibných protiútoků, ale ani jeden nedotáhl do konce i díky našim nedovoleným zákrokům a zbytečným žlutým kartám. Ve 40. minutě jsme ale gólově udeřili. Strnad poslal geniální přihrávku za obranu na Polenu a ten si s vyběhnuvším brankářem poradil. Takže skóre po 45 minutách bylo 1:0. Vstřelený gól byl ovšem jediné pozitivum prvního poločasu.

Začátek druhého poločasu vypadal jako špatný vtip. Odkop hráče hostí neodhadla naše obrana a hostující útočník k úžasu všech přehodil brankáře Těžkého. 1:1. Ovšem obdržená branka nám paradoxně pomohla. Nějakou dobu to sice trvalo, ale naše hra se přeci jen zvedla. Svou aktivnější hrou jsme si vybojovali několik standartních situací a i slibných šancí. Zhruba v 65. minutě přišel centr z pravé strany na zadní tyč, Svoboda vrátil hlavou před branku a důrazný Strnad dal „koníčkem“ vedoucí branku na 2:1. Od tohoto momentu jsme byli trochu klidnější a vytvořili si ještě pár šancí, které by se daly označit za vyložené, ale definitivní pojistku na 3:1 přidal až chvíli před koncem Vondrka. Po takovém rozpačitém výkonu jsme si proti oslabenému soupeři připsali tři body…