MUŽI A - MIZÉRIE POKRAČUJE
MUŽI A - MIZÉRIE POKRAČUJE
05. 11. 2019

MUŽI A - MIZÉRIE POKRAČUJE

FC ZLIČÍN - SLAVOJ PODOLÍ 3:2 (1:0)

Po výprasku od Dukly z minulého kola jsme si chtěli na hřišti FC Zličín napravit reputaci jednak zlepšeným výkonem, ale také bodovým ziskem. Papírově to tak mělo být, nicméně realita je většinou jiná a my jsme narazili na bojující tým, který nevypustil žádný souboj.  

  1.        poločas:

Věděli jsme, že Zličín v poslední době dává góly v úvodu utkání do nějakých 10 minut po prvním hvizdu rozhodčího. Nedovedu si to vysvětlit, ale zápas jsme začali tak jak jsme končili zápas proti Dukle. Od první minuty jsme se po hřišti ploužili, balón nám odskakoval a ztráceli jsme většinu míčů v přechodové fázi. Aktivní Zličín tím pádem sbíral naše ztráty a hrozil z každého protiútoku. Po jedné takové situaci v sedmé minutě prošel domácí tým povedenou kombinací naší obranou jak nůž máslem a po reflexním zákroku brankáře dorazil z úhlu míč do prázdné branky zličínský hráč. Do konce první půle to bylo z naší strany spíše trápení. Jednu kvalitní příležitost na vstřelení gólu měl Janovský, když po úniku z levé strany trefil domácího gólmana a při dorážce přestřelil břevno. Daleko více brankových šancí měli na svých kopačkách domácí hráči, ale nad propastí nás držel výborně chytající Kuba Chaloupka a hlavně díky jemu se šlo do kabin „jenom“ za stavu 1:0.    

  1.        poločas:

Druhý poločas jsme už začali aktivněji, ale stále nám vázla rozehrávka a přechod přes střední třetinu. I přesto jsme se dokázali prosadit, když Martin Bednář dostal z pravé strany přihrávku na velké vápno a plavající střelou přes tkaničky zaskočil domácího gólmana. Zdálo se, že od této chvíle už to bude náš zápas, že to dotáhneme do vítězného konce. Jenže přišla lehkovážná rozehrávka odzadu, kterou soupeř aktivně vystihl a poté přes rozhozenou obranu spokojeně uklidil kouli za našeho brankáře. A zase znova dobývaní Zličínského autobusu. Po ojedinělém nákopu za obranu domácích došlo v jejich obraně k zaváhání, kdy promáchl míč brankář a Jirka Krob už pomalu zasouval kuličku do prázdné brány, ale domácí gólman ještě stihl Kroba faulovat. Zmaření jasné šance se rovnalo vyloučení domácího brankáře a navíc penaltu. Tu zkušeně do šibenice proměnil Karel Kristen. Teď už se opravdu zdálo, že zápas dokážeme urvat na svou stranu. Zličín se ale dostal ke standartní situaci z půle naší obranné poloviny. Exekuce proběhla na zadní tyč, kde po vzoru celého zápasu jsme šli do souboje lehkovážně a míč se odrazil na malé vápno přímo na kopačku útočícího hráče, který v pohodě zakončil. Do konce zápasu už jsme se na nic nezmohli. Prostě to nešlo…    

Závěr:

Zličín z hlediska přístupu k zápasu zaslouženě vyhrál a odpíchl se od sestupového pásma. My jsme si naopak situaci dosti zkomplikovali a teď nám nezbývá nic jiného, než porazit doma Uhelné sklady a v posledním kole se pokusit bodovat na hřišti silného Újezdu Praha 4. Pojďme se tedy na závěr podzimní části sezóny hecnout a spravit si chuť a reputaci. Zima bude dlouhá.

Hlasy trenérů:

Miroslav Vašut (Zličín): „Jsme rádi, že jsme vyhráli. Utkání to bylo hodně náročné, obzvlášť po tom vyloučení. Klíč byl v prvním poločase, kdy jsme měli vést o dva tři góly. Tam jsme ty góly nedali. Konečně jsme si pomohli standardkou. Mužstvo dře, bojuje a je odměněno třemi body.”

Petr Majer (Podolí): „Tak jak jsme skončili před týdnem s Duklou, tak jsme tentokrát začali. Připravovali jsme se na to, že Zličín dává góly v začátku zápasů. Dostali jsme gól v sedmé minutě a mně to přijde, jako když jsem mluvil do zdi. První půli jsme nějakým způsobem odehráli v útlumu, neběhali jsme, vázla nám kombinace, nedařilo se nám fotbalově. Nějak jsme tu první půli přežili, když jsme přečkali velké šance soupeře. Druhou půli jsme se trošičku zvedli, bylo vidět, že se snaha zlepšila. Když jsme vyrovnali, tak jsme si vlastními chybami nechali zase domácí odskočit. Pak přišla penalta a vyrovnali jsme na 2:2. Bohužel jsme si vlastní liknavostí a dětinským řešením situace nechali dát třetí gól a zaslouženě prohráli.”

Nejlepší hráč Zličína: Václav Šilhavý
Nejlepší hráč Podolí: nikdo

Branky: 7. Šindelář, 55. Vašut, 71. Gröbl - 53. Bednář, 65. Kristen z penalty. ŽK: 80. Gröbl - 66. Bednář, 70. J. Svoboda, 90.+3 Kristen. ČK: 60. Mareš (Zličín) Rozhodčí: Hrivík - Dobrý, Nepraš. Diváků: 50.


Zličín: Mareš - Ibraimi, Gröbl, Žák, Stýblo - Vagner (60. Bous), Šilhavý, Kubr, Šindelář (64. Blahovec) - Malý (58. Šlajchrt) - Vašut (90.+4 Kokeš) Trenér: Miroslav Vašut.


Podolí: Chaloupka - Bednář, Červenka, Kristen, J. Svoboda (76. Vlasák) - Janovský - Hanzlík, Janoušek, Krob, Hrubý - Jůzek. Trenér: Petr Majer.

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ