MUŽI A - DÚLEŽITÉ TŘI BODY
MUŽI A - DÚLEŽITÉ TŘI BODY
17. 10. 2019

MUŽI A - DÚLEŽITÉ TŘI BODY

SLAVOJ PODOLÍ - SK HOSTIVAŘ 3:1 (3:1)

V sobotu 12.10. jsme na domácí půdě v tradičním herním čase 10:15 přivítali Hostivař. Byli jsme v roli mírného favorita a po posledním vzájemném utkání jsme Hostivaři měli co vracet, navíc bychom při výhře odskočili od sestupových míst.

Do zápasu jsme vstoupili aktivněji, než soupeř, a to nám v 18. minutě přineslo ovoce v podobě vstřeleného gólu, kdy se po vyražené střele Jirky Hrubého před bránou nejrychleji dostal k míči stoper Michal Zezula a z malého vápna se nemýlil. Hned o dvě minuty později jsme kopali rohový kop, ke kterému se postavil středopolař Martin Brož a prokázal svou kopací techniku, když krásně našel na přední tyči naší novou akvizici Jiřího Jeníka, který se z malého vápna trefil hlavou. Do konce prvního poločasu padly ještě dvě branky. Ve 31. minutě jsme po krásné akci po ose tří Jirků (Janoušek, Krob, Jeník) mohli radovat už z tříbrankového vedení.

Po vstřelení třetího gólu jsme místo změny tempa hry a zklidnění hry zvolili taktiku vstřelit co nejvíce gólů. Tím pádem jsme otevřeli obranu a soupeř se začal dostávat do šancí. Několikrát nás podržel brankář Michal Vondrka, ale ve 40. minutě se po autovém vhazování na naší levé straně utrhl jeden z protihráčů a potrestal naši chvilkovou nekoncentrovanost. Poločas skončil 3:1 pro nás.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět lépe, než soupeř a rychle jsme si vytvořili několik šancí, avšak žádná se nám nepovedla proměnit. Na druhé straně soupeř si také vytvořil příležitosti, ale byl také neúspěšný. Tempo hry trochu uvadlo a trenér Majer se rozhodl zamíchat karty střídáním. Na plac se postupně dostali všichni hráči ze střídačky, navzdory tomu se už nic zajímavého nepřihodilo a utkání skončilo stejným výsledkem jako po prvním poločase, tedy 3:1 Pro AFK Slavoj Podolí.

Naši povinnost zisku tří bodů doma jsme tedy splnili a v sobotu 19.10. musíme body potvrdit s Radotínem.

 

Branky: 18. Zezula, 20. a 31. Jeník - 40. Turek. ŽK: 53. Janoušek - 45. Macháček, 58. Wulkan. Rozhodčí: Kohout - Les, Nebáznivý. Diváků: 50.
Podolí: Michal Vondrka - Zezula, Bednář, Červenka, Hrubý (72. J. Svoboda) - Brož - Mráček (76. Doubek), Jeník (69. Brezina), Janoušek, Krob (88. Janovský) - Hanzlík (90.+1 Matěj Vondrka). Trenér: Petr Majer.
Hostivař: Provazník - Černý, Wulkan, Penc (64. Mucha), Sýkora (81. Pazdera) - Kučera - Turek (90. Grozdanič), Macháček, Kadlčík (79. Chyle), Boubín (81. Chadt) - Špaček. Trenér: Sálem Hebousse.

Hlas trenéra:
„Věděli jsme, že Hostivař bude bojovný mančaft, takže jsme se na to připravovali. Podařilo se nám do zápasu vstoupit relativně dobře. Do dvacáté minuty jsme dali dva slepené góly a ve třicáté minutě to bylo 3:0. Trošku jsme podlehli tomu, že vedeme o tři góly, takže jsme chtěli dál útočit, ale bohužel jsme si nechali dát branku na 3:1, když jsme byli vzadu hodně otevření. Čekali jsme, že Hostivař ještě něco zkusí a budou se po půli chtít dostat do kontaktu. Naštěstí jsme si to pohlídali. Byli jsme obezřetní dozadu a chtěli hrát na brejky. Měli jsme tam nějaké příležitosti, které jsme špatně vyřešili. Za tři body, které jsme potřebovali, jsme rádi. Splnili jsme domácí povinnost.”

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ