MUŽI A - DOMA OPĚT VÍTĚZNĚ
MUŽI A - DOMA OPĚT VÍTĚZNĚ
02. 10. 2019

MUŽI A - DOMA OPĚT VÍTĚZNĚ

SLAVOJ PODOLÍ - FC PŘEDNÍ KOPANINA 3:1 (2:0)

V 8. kole Pražského přeboru jsme opět na domácí půdě přivítali kvalitní mančaft v čele s bývalým reprezentantem Danielem Kolářem FC Přední Kopanina.

Hned po posledním domácím vítězném utkání proti rezervě Vyšehradu musel trenér Majer řešit nepříjemnosti, když se kvůli omluvenkám rozpadla skoro celá obrana. Jan Červenka a Michal Zezula byli pracovně vytíženi a Karel Kristen odcestoval s reprezentací malé kopané do Austrálie.

Začátek zápasu se z naší strany moc nepodařil a nechytli jsme tempo zápasu. První šanci, a to obrovskou, měli hosté, když se po standartní situaci ocitl Daniel Kolář sám na hranici malého před Míšou Vondrkou, který jeho střelu k tyči lapil. Hosté se i nadále snažili využít našeho ospalého začátku a vstřelit první branku utkání, ale do zakončení se nedostali. Naše první zakončení přišlo v 15. minutě, kdy Jirka Janoušek našel naběhnuvšího Jůzka za obranou, který ovšem v nadějné situaci branku minul. V 19. minutě se již po kombinaci na ose Mráček, Krob právě Jůzek střelecky prosadil a šli jsme do vedení 1:0. Následovala pasáž, kdy se bojovalo hlavně o střed pole. Srovnat skóre mohl Daniel Kolář z přímého volného kopu, nastřelil však tyč a k následné dorážce se nikdo z hostů nedostal. Další branka padla ve 45. minutě a opět přihrával neúnavný Krob a sám před brankářem se ocitl Jirka Jeník, který s přehledem zvýšil na 2:0.

Druhý poločas začal náporem hostů, kteří se snažili vstřelit rychlý gól po přestávce. Byli silnější na balónu a ukazovali svoji individuální kvalitu. My jsme se soustředili na pevnou obranu a na rychlé brejky. Hostům se naši tvrz podařilo prorazit až v 73. minutě, kdy po závaru na brankové čáře vykopával Matěj Vondrka míč z brány, který se odrazil od dotírajícího hráče hostů na zadní tyč, kde míč doklepával Podzemský a hosté tak snížili na 2:1. O pár minut později mohl z přímého volného kopu navrátit dvoubrankové vedení zpět na domácí stranu Matěj Vondrka, jeho pokus přes zeď však nezamířil úplně k tyči a brankář tento pokus vyrazil na rohový kop. Z následného rohového kopu se k hlavičce dostal Jůzek, ale gólmana hostů prozatím podruhé nepřekonal. Na hřišti se objevil na posledních deset minut aktivní Vlasák, který svými výpady po lajně zatápěl hostům, kteří se tak nedostávali do tlaku, aby mohli docílit alespoň jednobodového zisku ze hřiště soupeře. V 90. minutě tak pečetil vítezství domácích kanonýr Jůzek na 3:1.

V dalším kole nás čeká venkovní zápas proti TJ Sokol Královice. Bude se jednat o zajímavý souboj z pohledu tabulky, kdy se střetnou týmy se stejným počtem bodů.

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ