MUŽI A - KLÍČ VLÁDCE PRAHY 4 JE NA KAVKÁCH
MUŽI A - KLÍČ VLÁDCE PRAHY 4 JE NA KAVKÁCH
24. 09. 2019

MUŽI A - KLÍČ VLÁDCE PRAHY 4 JE NA KAVKÁCH

SLAVOJ PODOLÍ - SLAVOJ VYŠEHRAD B 3:1 (2:1)

V rámci 7. kola Pražského přeboru k nám zavítal tým FC Slavoj Vyšehrad B, který se před zápasem nacházel v horní části tabulky a byl tedy mírným favoritem tohoto zápasu.

V úvodu utkání se Vyšehrad dostal do dobré pozice ve vápně, kdy jim k vstřelení branky chybělo více přesnosti. Michal Vondrka si s touto střelou poradil. O pár minut později se Vyšehrad dostal do další šance, po dobré kombinaci u postranní čáry se z bezprostřední blízkosti před naším brankářem v šanci ocitl útočník Vyšehradu, jeho střelu náš brankář opět výborně vyrazil. Po vlažném vstupu do utkání z naší strany jsme začali dostávat do hry, a v 15. minutě to vyústilo v gól z kopačky Ondřeje Mráčka.

Následně si náš tým vypracoval několik dalších šancí, ovšem brankář hostí si s nimi poradil. Zajímavá situace se zrodila ve 28. minutě, kdy rozhodčí po ruce Kristena nařídil pokutový kop pro Vyšehrad. Pokutový kop si vzal na starosti Martin Klán a s přehledem ho proměnil, Vyšehrad tak ve 30. minutě vyrovnal na 1:1. Rozhodující moment nastal ve 32. minutě, kdy byl po samostatném úniku doslova sestřelen brankářem hostí Jiří Krob, a znamenalo to pro něj jediné, předčasnou cestu do sprch. Nařízeného přímého volného kopu lehce za hranicí vápna náš tým bohužel využít nedokázal. Ve 42. minutě vybídl Hrubý krásným centrem Mráčka, který se opět nemýlil a vstřelil gól. Poločas jsme si už pohlídali a šli do kabin za stavu 2:1.

Ze začátku druhého poločasu to byla hra víceméně ve středu hřiště. V 52. minutě se dostal do slibné šance Jůzek, jeho střela však mířila daleko nad bránu hostů. Průběh druhého poločasu byl hodně o bojovnosti a soubojích bez výrazné šance na skórování, až v 71. minutě se dostal k větší šanci útočník Jůzek, náhradního brankáře hostů však překonat nedokázal. V 76. minutě se po vyhraném hlavičkovém souboji prodral po lajně Jůzek a krásně nacentroval na Hanzlíka, který pečetil skóre na 3:1.

Ke konci utkání, si náš tým už nevypracoval žádnou vyloženou šanci. Zápas tak skončil výsledkem 3:1 a náš tým po bojovném výkonu získal důležité 3 body do tabulky a do konce roku pomyslný "klíč" starosty Prahy 4 .

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ