MUŽI A - ZTRÁTA NA ZLÍCHOVĚ
MUŽI A - ZTRÁTA NA ZLÍCHOVĚ
02. 10. 2017

MUŽI A - ZTRÁTA NA ZLÍCHOVĚ

FK ZLÍCHOV 1914 - SLAVOJ PODOLÍ 1:1 (0:1)

V sobotu odpoledne jsme zavítali na hřiště FK Zlíchov, který čeká na svoji první výhru v sezoně, zato my jsme ovšem chtěli navázat na vítěznou šňůru a udržet se v popředí tabulky. Dopředu bylo tedy jasné, že nás nečeká snadné utkání, ačkoliv se oba týmy ocitají na opačném konci tabulky.

Začátek utkání a dalo by se říci, celý první poločas, jsme drželi míč na svých kopačkách a snažili se probojovat přes domácí obranu, což nebylo vůbec snadné. Přes veškerou naši snahu se až na pár výjimek finální přihrávky ani přečíslení ze stran nedařily. Domácí velice dobře bránili v bloku, zbytečně své prostory neopouštěli a napadali naší přihrávku až na půlící čáře, ale i přes to jsme velké šance ke změně stavu měli.

V 15. minutě prodloužil Robert Jůzek dlouhý balon hlavou na dobře nabíhajícího Svobodu, který unikal z levé strany na brankáře, ale bohužel se mu nepodařilo vstřelit branku, když mu jeho střelu brankář vykopl.

Další obrovská šance přišla jen o pár minut později, kdy Matěj Vondrka poslal krásnou přihrávku na nabíhajícího Karla Kristena, který se ocitl zcela sám před brankářem, ale bohužel, branku přestřelil.

Šanci, jak nás dostat do vedení měl Robert Jůzek, který si naběhl na centr Martina Brože. I přes dotírajícího obránce se Jůzek dostal do zakončení, ale bohužel hlavičkoval jen těsně vedle tyče soupeřovi brány.

Ve 37. minutě se uprostřed hřiště rozjela akce po ose Mráček – Brož – Kristen, kdy posledně jmenovaný přihrál Mráčkovi, ten se zbavil jednoho ze stoperů a šel sám na brankáře, kterému udělal kličku a byl faulován = Penalta

38. min. – K pokutovému kopu se postavil kapitán Jůzek i přes předešlou neproměněnou penaltu v Modřanech, ukázal tím sebevědomí střelce. Penaltu proměnil i přes vystihnutí směru brankářem. 1:0 pro Podolí

44. min. – Po ojedinělém brejku domácích přišla obrovská gólová šance, kdy po centru z levé strany hlavičkoval zcela osamocen hráč domácích, ovšem díky fantastickému zákroku Michala Vondrky zůstal stav 1:0 pro Podolí.

V poločase jsme byli rádi, že se soupeři nepodařilo srovnat, ale věděli jsme, že potřebujeme hru zjednodušit a hlavně zrychlit, abychom si dokázali vytvořit brankovou příležitost. Zároveň nezopakovat 44. minutu, kdy se domácím podařilo využít volného prostoru a vytvořit si tím obrovskou šanci. 2. poločas začali domácí velice aktivně a bohužel pro nás přišla 48. minuta, kdy po kombinaci a našem propadnutí na levé straně se ke střele z úhlu dostal hráč domácích Gothard a snad milimetrovou střelou na protější tyč vstřelil gól. 1:1

Po vyrovnávající brance domácí ještě více ožili a my jsme hru už nekontrolovali tak, jako v prvním poločase. Naštěstí po pár standartních situacích a jedné střele, kterou výborně zlikvidoval Michal Vondrka, domácí už vážněji neohrozili naší branku a my jsme opět začali dobývat branku domácích.

I přes výborné centry střídajícího Janovského a několik slibně zahraných standartních situací se nám nepodařilo vstřelit tolik potřebnou vítěznou branku. Kapitán Robert Jůzek měl tři slibné hlavičkové pokusy, ale bohužel vždy skončil míč nad brankou domácích. Další šance jsme si už nevytvořili a ze Zlíchova odjíždíme pouze s jedním bodem.

V příštích dvou kolech nás čekají dva domácí zápasy proti celkům z Lipenců a Slivence. I přes postavení celků v tabulce, nesmí přijít žádné podcenění, opět musíme být hladový po vítězství víc než soupeř a udržet se na čele tabulky.

 

Sestava: Michal Vondrka – Matěj Vondrka (54´ Hellingman), Bednář, Kristen, Vlasák – Malý (46´Janovský), Hruška, Brož (82´Strnad), Mráček, J. Svoboda (64´Hrubý) - Jůzek (C)

Branka: 38´ Jůzek

ŽK: 53´ Mráček, 66´ Bednář

Hodnocení trenéra:

Zápas se nám nepovedl, soupeř zastavil na vápně autobus a my jsme se s tím nedokázali vypořádat. Chyběla větší kvalita v útočné fázi, nedokázali jsme se dostat do zakončeni přes strany ani přes střed, nebyli jsme dostatečně odvážní a když už jsme se dokázali prosadit jeden na jednoho, tak jsme zkazili finální přihrávku. Musíme dát hlavy na horu, hodit tento zápas za hlavu a vrátit se k týmovému výkonu, který nás zdobil v předešlých zápasech. Ztrácet snad budou i ostatní konkurenti na čele.

Nejlepší hráč podle trenéra: Michal Vondrka

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ