MUŽI A - KANONÁDA VE SLIVENCI
MUŽI A - KANONÁDA VE SLIVENCI
15. 05. 2017

MUŽI A - KANONÁDA VE SLIVENCI

AFK SLIVENEC - SLAVOJ PODOLÍ 1:5 (0:3)

V 21. kole jsme zavítali na hřiště Slivence a chtěli jsme pokračovat v jarní neporazitelnosti. Hodinu před zápasem, jak už u nás bývá zvykem jsme řešili, kdo bude, a kdo nebude.  Zjistili jsme, že Jeřábek a Červenka nebudou, jelikož jsou nemocní. Vše tedy nasvědčovalo podobné situaci jako minulé kolo, že by Michl musel opět na hřiště a tentokráte možná i dříve, než v 90.minutě. Nakonec přišly dvě pozitivní zprávy, že Nikolas Andrle nakonec jako bude, ikdyž být neměl a  Tomáš Vobořil se stihne vrátit těsně před zápasem ze Španělska,kde hrál pohár UEFS. Musíme Tomáši Vobořilovi pogratuloval, jelikož ve finále porazili Spartak Moskva díky jeho gólu, o kterém mluvil celý první poločas. Nemluvil o ničem jiném , jak jsou ty ,,Rusáci,, skvělý, ale on byl přeci jen o trochu lepší. Při přípravě na zápas jsme rozebrali hru soupeře, vypíchli jsme jejich slabiny a jejich silné stránky, nicméně závěrem jsme se shodli, že je to na nás jak budeme soudržní a bojovní.

 

            Začátek utkání jsme začali velmi aktivně, střidali jsme útok po levé i pravé straně. Na obou ,,lajnách,, jsme měli běhavé hráče Koubu a Svobodu, oba dostávali skvělé přhrávky po zemi od Bednáře, Svobody a Hrubého. Výborně hrající Kouba jednu tuto příhrávku zužitkoval velmi efektivně , jelikož dbal pokynů trenéra ,,seber se a běž,, a v 7. minutě potáhl míč do vápna, kde si balon zasekl a byl faulován. Musíme říci, že kdyby Kouba více trénoval a malinko více posiloval stehenní svalstvo, nebyl by to vůbec špatný levý záložník. Nařízenou penaltu poprvé a naposledy chladnokrevně proměnil Jůzek. Druhý gól jsme dali v 16. minutě, po faulu jsme rozehrávali přímý kop z půlící čáry. Jůzek a rozehrávající Zezula se moc nedohodli, kam bude balón směřovat, takže balón odehrál spíše domácí obránce, avšak na Bednáře, který ten zápas měl všechny odražené balóny a z první překopl obranu, kam si naběhl Fejtek, který krásným lobem placírkou překonal brankáře. 2:0. Další útoky jsme vedli z pravé strany, neunavný Svoboda běhal neuvěřitelným způsobem tam a zpátky, podporovaný Seanem z pravého obrany. Několik pokusů bylo zblokováno, jelikož tam byl vždy o ten dotek navíc. V 28.minutě přišel skvěý průnik Svobody do vápna z pravé strany, kdy přešel jeden na jednoho a dával pod sebe před bránu, kde si zády pokryl míč Jůzek a Kácovský ho fauloval. Dvojice Kácovský Jůzek nerozlužně patří k tomuto utkání. Jůzek se chtěl držet pravidla, že ten kdo je faulovaný nekope, ale nikdo z týmu se k míči moc neměl, tak si ho na puntík postavil opět Jůzek. Poslal míč do brankáře, který ho vyrazil před sebe a odražený míč Jůzek dorazil do sítě. 3:0.  Zhruba ve 30. minutě po napadání obránců Slivence při jejich rozehrávce trefně vystihl situaci Hrubý, který říká ,,Robiku takle nemůžeme, ja už jsem uplně hotovej,, asi za dvě minuty levý obránce běžl z obranné půlky a za ním plápolající Hrubý, kterého mohutně povzbuzoval Bednář ,,Jirko běž,,. V první půli domácí mnoho šancí neměli. Jejich styl nakopnout na rychlého Nováka nebo na pozičně a technicky výborně vybaveného Majera neměl úspěch. Všechno uskákali Fejtek se Zezulou., občas mezi nimi komunikace vázla, ale není se čemu divit. Fejtek v poslednímch zápasech působi velmi jistě. Je velká škoda, že tento hráč, nechodí na tréninky pravidelně. Dalším smutným faktem je, že sezonu začíná vždy o tři měsíce později než my ostatní. Veverka i Hellingman hráli velmi dobře a všechny protiútoky zastavovali. Obzvláště Veverka měl velmi náročný víkend, který strávil téměř celý v práci. Ve středu zálohy jsme měli zkušenost Bednář a Svoboda, dva nerozluční kamarádi jíiž od základní školy si vyhověli a režírovali hru Podolí. Bednář chodil do soubojů i s ohlavu vyššími soupeři   neohroženě a nebojácně. Poločas skončil za jemného deště 3:0 a šli jsme do kabin.

 

            Do druhého pološau vyběhnul Vobořil. Začátek byl opatrný a docela nudný. Domácí se osmělili, mělí mírnou územní převahu a vypracovávali si náznaky šancí. Vše si dobře dirigoval bezchybný Vondrka. Jeho nový žlutý dres mu dodává sebevědomí . Soupeři mu nemohou dát gĺ jelikož opticky zabere v bráně více místa, nežli v dresu tmavém. V 53.minutě opět Bednář po narážečce poslal do uníku Hrubého, který si vzal příklad z Fejtka a stejným způsobem překonal golmana. 4:0. Poté přišla domácí frustrace z výkonu a hlavně z výsledku, jinak hodný kluk Kácovský měl opět svoje verbální výlevy a hlavičkové souboje končili vždy stejným způsobem loktem na zátylku nebo hlavě Jůzka.  Někteří další domácí hráči se nechali strhnout a do sobojů šli značně nestandardně.  Asi v 76. minutě po nahrávce opět Bednáře předběhl 2metrový obr spomalejšího Kácovského, ten ho ve vápně fauloval – 3.pokutový kop zápasu. Tentokrát se Hrubý zeptal zda si Jůzek věří, a ten pod vidinou hatricku se míče chopil. Když se Jůzek nedržel první pravidla o nekopaní penalty pokud je na tebe faul, mohl se držet alespoň zásady ,,hlavně nevymejšlej a pošli to ránou do brány,,, takže Jůzek vymýšlel a poslal nemastnou neslanou střelu doprostřed brány, kde nohou zasáhl golman. Po této penaltě byl Kácovský raději vystřídán, aby nebyl vyloučel a celkově se situace zklidnila. Na posledních deset minut přišel po vleklé nemoci Mráček, který se opět dostává do tempa. Je skvělé , že tohoto playera mezi námi zpět. Do akce se dostal i Andrle , který by potřeboval být více zdravý nežli nemocný. Je to smolař posledních měsíců.  V 82. minutě byl odměněn za svůj výkon hrář utkání Bednář, který zužitkoval ve vápně přihrávku od Vobořila a poslal míč nekompromisně k tyči. 5:0. Jedinou kaňkou utkání je, že jsme nedokázali udržet čisté konto pro Vondrku. Domácí zahráli roh, na který si naskočil nejmenší hráč domácích Novák a z malého vápna překonal našeho brankaře. Jelikožkoncentrace nebyla taková, tak trio Zezula, Fejtek Veverka jen přihlíželo. Utkání skončilo 5:1.

 V dalším utkání doma přibvitáme Libuš a doufejme, že přijde i pár divaků,kteří podpoří našeho skalního fanouška, který  na Slivenci tleskal a zpíval ,,Podolí, Podolí,Podolí do toho,,. Bylo by hezké, kdyby v krásných slunečných dnech, které nás čekají přišla nějaká větší návštěva lidí s Podolím spjatých.

 

Sestava: Vondrka Michal, Zezula Michal, Veverka jakubb , Fejtek Zdeněk, Sean Hellingman, Hrubý Jiří, Bednář Martin, Svoboda Jan, Kouba Jakub, Svoboda Lukáš, Jůzek Robert

 

Náhradníci:Andrle Nikolas, Vobořil Tomáš, Mráček Ondřej,Michl Lukáš

 

Branky:Jůzek 7´,28,´ Fejtek 16´, Hrubý 53´, Bednář 82´

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ