U17 - DALŠÍ CENNÁ VÝHRA
U17 - DALŠÍ CENNÁ VÝHRA
26. 04. 2017

U17 - DALŠÍ CENNÁ VÝHRA

ŠEBEROV - SLAVOJ PODOLÍ 1:2 (0:1)
Ve třetím jarním kole jsme zavítali na šeberovskou UMT a věděli jsme, že nás nečeká nic snadného. Ačkoliv domácí se zatím krčí na předposledním místě tabulky, že se body z jejich hřiště nevozí lehce, dokazují těsné výhry mužstev z horní poloviny tabulky - Hostivař (0:1), Zlíchov (1:3), Kbely (0:1).
Hřiště menších rozměrů, silný vítr do zad domácích, hrací míč nějaký divný "papírák". To vše se určitě odrazilo v tom, že jsme se nemohli dostat do tempa. Naše první akce však zaváněla gólem, bohužel zakončení zastavila pravá tyč. Domácí odpověděli střelou uvnitř vápna, se kterou si náš gólman poradil. Následně se Brezina protáhl po pravé straně, jeho střílený centr na první tyč dokázala obrana domácích těsně před Bláhou zablokovat. Domácí spoléhali především na dlouhé nákopy, které za pomoci silného větru létaly na tak krátkém hřišti až téměř k našemu velkému vápnu. Tam však naše obrana ve většině případů dokázala míče zastavovat a nepouštět šeberovské na dostřel. V dalším průběhu byl blízko gólu Král, ale jeho lehký oblouček přes vybíhajícího gólmana zastavil vítr těsně před brankovou čarou. Pak se do samostatného úniku dostal Bláha, jeho zakončení však gólman vyškrábnul na roh. Dnes hodně aktivní Pallas na levé obraně založil ve 30. minutě rychlou akci, posunul na Sittu, ten si pohrál s obráncem a jeho střílený centr si před dobíhajícím Králem srazil domácí obránce do vlastní sítě - 0:1 z pohledu šeberovských.
Do druhého poločasu jsme šli s vědomím, že domácí nic nevzdávají. Vítr se trošku utišil, ale na kvalitě hry nám to moc nepřidalo. Každé o vteřinu delší rozhodování co s míčem znamenalo většinou jeho ztrátu a další boj o jeho získání. Pár šancí jsme si vytvořili, většinu z rohových kopů. Nejpve roh na zadní tyči trefuje Brezina z voleje, ale nedostatečně prudce, takže gólman domácích stačí zareagovat. Z dalšího rohu míč propadne až na nohu Sklenáře, ten však nestačí míč usměrnit do brány. Další roh, Pallas pohotově zakončuje levou odražený míč, ale z malého vápna přestřelí těsně nad. A jak to tak bývá, jediná akce domácích ve druhém poločase znamenala v 57. minutě vyrovnání. Naše zbytečná ztráta míče ve středu hřiště, pár nedůrazných soubojů a dva volní hráči ve vápně, z nichž jeden zakončuje - 1:1. To šeberovské opět nakoplo a dodalo nové síly do závěru utkání. Naštěstí se právě včas do sestavy vrátil Bláha. Ve středu hřiště nabral rychlost a jeho akci dokázali domácí zastavit až v pokutovém území faulem - penalta. Na ty si na jaře věří Brezina a i tentokráte zachoval pevné nervy a poslal nás opět do vedení - 1:2. To běžela 68. minuta a domácí posledních dvanáct minut vše vrhli do útoku. Naštěstí máme už dost zkušené mužstvo a do vážnější šance jsme je nepustili.
Co dodat. Žádný parádní fotbal jsme dnes nepředvedli. Výhra asi zasloužená, ale spíš ubojovaná. Domácí často bránili na hranici žlutých karet a v jednom případě karty červené. Nakonec viděli pouze dva žluté kupónky. Ale jak známo na průběh se historie neptá, tři body nám chutnají i tak a my ještě dál můžete věřit v celkové vítězství v soutěži.

Přílohy

FOTBAL NA PODOLÍ PODPORUJÍ