U17 - HODNOCENÍ SEZÓNY
14. 12. 2016

HODNOCENÍ OD REALIZAČNÍHO TÝMU

ZHODNOCENÍ MISTROVSKÉHO PODZIMU 2016 / 2017 - mladší dorost 2000-2002 Dovolte mi krátké zhodnocení podzimní mistrovské sezóny. Myslím, že první dorosteneckou sezónu kluci zahájili velmi dobře. Z devíti zápasů 7 výher a 2 prohry, při skóre 30:16. Z toho plyne třetí místo jen tři body za místem prvním. Dařilo se nejen výsledkově, i herně se na to dalo ve většině případů koukat. Pozitivním zjištěním je jednoznačně fakt, že nás nikdo fotbalově nepřehrál. Nejvyrovnanějším soupeřem byl Gordic Kačerov, s ostatními týmy jsme byli fotbalovější, i když ne vždy výsledek zápasu odpovídal naší herní převaze. V prvních zápasech nás trápilo především zakončování i těch největších šancí. To se postupně zlepšovalo a už jsme nepotřebovali tolik pokusů na vstřelení gólů. Přišly však další problémy a to především s kvalitou trávníků. Minimálně polovina zápasů se odehrála na podmáčených a drnovatých trávnících, což byl problém především pro naši kombinační hru. I tak jsme většinu zápasů zvládli, když to nešlo úplně herně, pomohli jsme si velkou bojovností. Negativem byly určitě branky inkasované v prvních minutách, což se nám z 9 zápasů stalo hned pětkrát. Musíme se zaměřit na to, abychom nastupovali na hřiště koncentrovaní hned od začátku. Budiž naopak povzbuzením, že takové zápasy jsme dokázali otočit. Stále se máme v čem zlepšovat, dlouhá zimní přestávka nám pomůže na hodně věcech zapracovat. Důležité je, že kluci pochopili, že bez jejich tvrdé práce na tréninku výsledky sami nepřijdou. A v tomto směru jsme s nimi velmi spokojeni, přístup i nasazení v tréninkových jednotkách je od nich maximální. A díky tomuto úsilí přicházejí dobré výsledky a ty zase přinášejí větší sebevědomí a víru ve své fotbalové kvality. Věříme, že jim to vydrží i přes neoblíbenou zimní přípravu, výsledkově jaro zvládneme ještě lépe než podzim a herně chceme potěšit všechny ty, kteří nás chodí pravidelně povzbuzovat. Ještě krátké ohlédnutí za všemi zápasy z pohledu důležitých nebo zajímavých momentů (pro upřesnění - střelce neuvádíme záměrně, učíme kluky, že to je pro nás ta nejméně důležitá statistika, góly jsou výsledkem práce celého týmu):

AFK – Čechie Smíchov 2:5

Spousta našich nevyužitých šancí. Tři penalty během 20-ti minut druhého poločasu rozhodly o osudu zápasu a naší první prohře.

Sokol Lipence – AFK 1:2

Ve 2. minutě dostáváme gól, do poločasu otáčíme. Neproměněná penalta nás naštěstí o body nepřipravila.

AFK – Olympia Šeberov 6:0

Pohodová výhra s čistým kontem, orámovaná mimo jiné výborným výkonem Martina.

Sokol D. Počernice – AFK 2:4

Rozbahněné úzké hřiště, trvalý déšť. Dvakrát prohráváme, do poločasu otáčíme na 2:3, ve druhém poločase přidáváme rychle pojistku a výsledek už nepustíme.

AFK – Spartak Kbely 2:1

Opět prohráváme, na těžkém terénu se těžko prosazujeme. Až před koncem poločasu přichází faul cca 25 m od brány hostů a dělovka přímo do šibenice nám dává nové síly. Naše převaha naštěstí přinesla aspoň jeden tříbodový gól.

Zlíchov 1914 – AFK 3:5

Opět po 7. minutách prohráváme. První poločas se téměř nebránilo, padlo šest gólů, po třech na každé straně. Náš čtvrtý gól-negól nakonec šťastně uznán. Nepochopitelný zkrat rozhodčího – v nepřerušené hře klička domácímu hráči a následná přihrávka Simimu.

AFK – Gordic Kačerov 3:0

Derby Prahy 4, navíc o přední příčky. Neuvěřitelná návštěva, téměř 100 diváků, vytvořilo úžasnou atmosféru. Krásný zápas, navíc proti nejkvalitnějšímu soupeři. Náš nejlepší podzimní výkon a navíc bonus - výhra s čistým kontem.

AFK – SK Hostivař 1:2

První půl hodinu jsme přišpendlili lídra tabulky na jeho polovinu a předváděli nádherné akce, které vedly pouze k jedné gólové tečce. Ve druhém poločase naše gesto fair-play, následně hosté rozhodli z pochybné penalty 10. minut před koncem.

FK Řeporyje – AFK 2:5

Hrubé podcenění slabšího soupeře, po 8. minutách prohráváme 2:0. Během prvního poločasu pouze jedna střela na bránu domácích. Druhý poločas podolská smršť, pět gólů bylo ještě pro domácí milosrdné.

1. SK GORDIC Praha Kačerov, z.s. 9 8 0 1 43:12 24 0 0
2. SK Hostivař 9 8 0 1 33:10 24 0 0
3. AFK Slavoj Podolí Praha, z.s. 9 7 0 2 30:16 21 0 0
4. Fotbalový klub Zlíchov 1914, z.s. 9 5 0 4 41:27 15 0 0
5. Spartak Kbely z.s. 9 5 0 4 27:23 15 0 0
6. Tělovýchovná jednota SOKOL LIPENCE 9 4 0 5 26:37 12 0 0
7. Sportovní klub Čechie Smíchov 9 3 1 5 20:45 10 0 0
8. Sokol Dolní Počernice z.s. 9 3 0 6 14:21 9 0 0