MUŽI A - ZE ZLÍCHOVA S NULOU
02. 10. 2015

FK ZLÍCHOV 1914 - SLAVOJ PODOLÍ 2:0 (0:0)

V 6. kole jsme přijeli na hřiště nováčka ze Zlíchova, věděli jsme , že nás nečeká lehký zápas. Z minulých pěti kol bylo zřejmé, že nejde o ustrašeného nováčka. Zápas se hodnotí po výsledku velmi těžko a lze ho shrnout v několika větách. Oproti minulým utkáním, kdy jsme měli několik příležitostí skórovat a my je trestuhodně zahazovali nyní bylo šancí po skromnu. Během první půle , která skončila 0:0 jsme měli 1 šanci, kdy Jůzek trestuhodně zahodil příležitost po zahrání přímého kopu ze strany, kdy se přízemní centr dostal k malému vápnu. První pokus trefit balon z první nevyšel a následně balon ze vzduchu poslal nepochopitelně mimo branku. Dalším náznakem šance byla akce, kdy Vondrka jedinkrát za celý poločas z celého našeho týmu vyhrál souboj při rozehrávce domácích a správně se pokusil z 23 metrů vystřelit ovšem mimo branku. Poté naše hra byla plná nepřesností a malým důrazem v osobních soubojích. Člověk měl pocit, že celý tým není ve své kůži. Co se týká domácích měli v první půli nebezpečné standardní situace ze kterých hrozilo pro naši branku nebezpečí. V první půli jsme nehráli dobře, domácí byli aktivnější, ale nikoli jasně lepším týmem. Do druhé půli jsme nastoupili aktivně soupeře jsme přehrávali drželi míč a domácí k ničemu nepustili. Poté ovšem přišla nešťastná situace, kdy přišla přihrávka z hloubi pole Podolí na soupeřovu půli. Jůzek byl v ofsajdu udělal dva tři kroky směrem k balonu poté se zastavil a nechal běžet Hrubého, který vybíhal z vlastní půle a šel by sám na brankáře, ,ovšem rozhodčí odpískal ofsajd pro aktivní pohyb hráče k míči. I když tímto pohybem Jůzek nikoho neovlivnil, s nikým v kontaktu nebyl a nikoho ani zmást nemohl, jelikož všichni hráči domácích byli v tu chvíli vyřazeni ze hry a kolem balonu nikdo nebyl. Je otázkou zda rozhodčí odpískal správně, dle moderního výkladu pravidel kdy je zvýhodněno útočící mužstvo odpískal nesprávně. To nás ovšem vyvedlo z koncentrace a jak je naším zvykem jsme začali hojně diskutovat z rozhodčím a každý mu měl co říci. To využili domácí ihned nakopli míč na volného hráče na našem vápně, nikdo ho nehlídal neatakoval, ten si zpracoval v klidu a uklidil balon k tyči. Stejnou situaci bohužel na druhé straně rozhodčí vyhodnotil ve prospěch soupeře. Jednoznačně naše chyba, do té chvíle neměli domácí žádnou příležitost vyloženější a tento gól si svou fotbalovosti také nevypracovali. „Poté jsme otevřeli hru zvětšili počet útočících hráčů a snažili se vyrovnat, to vyhovovalo aktivním domácím, kteří byli v zápase dobře soustředěni a velmi aktivní. Z otevřené hry pramenil druhý gól domácích, který si popravdě nevybavuji. Ničím mě v tu chvíli nezaujal. Za stavu 2:0 měl šanci červenka, který vyřešil situaci správně a z vápna se snažil přehodit vyběhnutého brankaře, velmi správné řešení, kterému chyběli centimetry a míč skončil na břevně. Poté byl vyloučen brankář domácích. Předcházela tomu situace, kdy byl stoper Zlíchova a náš útočící hráč v souboji na penaltě, do souboje se vrhl domácí a brankář a rozezlilo ho. Že dle jeho pocitu byl jejich stoper strčen na něj. Brankář vstal a naštván strčil do útočníka Podolí. Sám stoper glosoval situaci, že se jednalo o souboj a normální fotbalovou situaci. Do brány šel defenzivní záložník domácích , který byl spolu se stoperem nejlepší hráč domácích a i utkání.

Zápas byl z naši strany hrubě nepovedený. Z našeho týmu byl nejlepším hráčem Fejtek a aktivně hrající Vondrka, který i přes to, že se mu nedařilo hrál bojovně a snažil se. Velkým problémem je naše vzájemná komunikace, podpora a neustálé diskuze s rozhodčím. Nezbývá nám nic jiného než v dalším kole zvítězit a pokusit se ve zbytku podzimní soutěže zachránit letošní sezonu. Jak se říká zápas od zápasu.