hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Jiří Hrubý | Datum: 23.10.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - BOD Z VRŠOVIC

UNION VRŠOVICE - SLAVOJ PODOLÍ 0:0 (0:0)

Sobota 20.10.2018, 10:30, Vršovice tráva

ŽK: 71. Zukal, 82. Protivínský – 11. Jůzek, 80. Matěj Vondrka, 83. Brož

Rozhodčí: Maretta – Tikal, Zelený. Diváků: 55

Vršovice: Šilhavý – Minařík, Zukal, Kouřímský, Vrána, Borovička (83. Švarc), Protivínský, Špulka (C), Kaiser, Jeřábek (27. Humpl), Tomaides

Podolí: Vondrka Michal – Zezula, Červenka, Hruška – Vondrka Matěj, Svoboda Lukáš, Hrubý, Mráček, Svoboda Jan – Jůzek (C)

V 11.kole jsme zavítali do pražského Edenu, na hřiště domácích Vršovic. Sobotní slunečné dopoledne slibovalo pěkný fotbal, což se ale bohužel nenaplnilo. Na naší lavičce připraveni zasáhnout byli fotbalově vyzrálí (někdo by řekl přezrálí) borci Kristen, Strnad a Majer. Přibližně padesátka diváků, která zápasu přihlížela, viděla bojovný fotbal z obou stran a fotbalové krásy pomálu.

Od prvních minut se hra odehrávala převážně od vápna k vápnu. Průniků do pokutových území brankářů bylo jako šafránu, o vyložených šancích, či jejich náznaku ani nemluvě. V první dvacetiminutovce dvakrát pohrozil podolský kapitán Jůzek. Jeho první pokus pozorná obrana domácích zblokovala na roh a jeho druhou střelu, která již mířila mezi tyče, zastavil zvednutý praporek pomezního Tikala pro ofsajd. Po rychle rozehraném rohu se k odraženému míči ve 23. minutě dostal Lukáš Svoboda a byla z toho první střela na branku v zápase, kterou ovšem domácí brankář kryl. Ve 33.minutě si na dlouhý balon naběhl Vondrka, z první poslal ve skluzu před branku na Jůzka, který se obtočil kolem protihráčů, kteří na poslední chvíli stačili zblokovat jeho střelu na další roh. V závěru prvního poločasu měli domácí hráči tři standartní situace z prostoru půlící čáry, pozorná obrana Podolí však do šance soupeře nepustila. Do šaten se odcházelo bez branek.

Druhý poločas začal, jak ten první skončil. Hra hlavně ve středu hřiště a na těžkém terénu hodně nepřesností a soubojů o míč. Ve 49. minutě se po přímém kopu Matěje Vondrky dostal k hlavičce Jůzek, jeho pokus ale mířil vysoko nad branku. Přibližně po hodině hry se po rohovém kopu Brože, dostal do zakončení Honza Svoboda. Jeho slabší pravou nohou rozvlnil síť, bohužel jen z boku. Po zbytek zápasu se na hřišti již žádné fotbalové hody nekonaly, takže si každý tým z tohoto duelu odnesl zasloužený bod po remíze 0:0.

Pozápasové statistiky:

Vršovice - Podolí

Střely na branku: 1 - 1

Střely mimo branku: 4 – 6

Rohové kopy: 3 – 7

Žluté karty: 2 – 3

Autová vhazování: 33 – 29

Fauly: 18 – 17

Ofsajdy: 1 – 3

Hlasy trenérů
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Zaplaťpánbůh za bod. Asi jsme byli horší. Dařilo se nám jen v závěrech obou poločasů. Na šance to bylo vyrovnané, ale moc jich nebylo, a tak to skončilo bez branek. Fotbal to byl nekoukatelný.”
Josef Jarolím (Podolí): „Byl to tvrdý zápas, ale fotbal nic moc. Na obou stranách se nedařila kombinace. Vršovice snad ani jednou nevystřelily na branku. V první půli jsme byli jasně lepší, ale žádnou našich takových pološancí jsme neproměnili.”

Nejlepší hráč Vršovic: Tomáš Vrána.
Nejlepší hráč Podolí: Václav Hruška.