hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Michal Zezula | Datum: 10.10.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - BRATŘI VONDRKOVÉ ŘÍDILI VÝHRU V KRÁLOVICÍCH

SOKOL KRÁLOVICE - SLAVOJ PODOLÍ 0:2 (0:1)

Královice - Podolí 0:2 (0:1)

Branky: 13. Jiří Hrubý, 54. Matěj Vondrka.

ŽK: 58. Formáček, 62. Malík, 85. Sus - 90. Zezula, 90. Strnad. ČK: 76. Malík - 41. Červenka.

Rozhodčí: Čermák - Tomšů, Hrivík. Diváků: 100.

Královice: Lisa - Slováček (56. Pospíšil), Nezbeda, Ptáček, Malík - Sus, Kalivoda, Krejča, Slánský - Láf, Formáček. Trenér: David Kalivoda.

Podolí: Michal Vondrka - Vejražka, Červenka, Hrubý (48. Zezula), Matěj Vondrka (78. Strnad) - Brož (89. Kotek), Bednář, Mráček, Vávra - Hruška, L. Svoboda. Trenér: Josef Jarolím.

 

V Královicích se Podolí muselo obejít bez několika tradičních opor. Ze zraněného Kristena se stal masér/penaltový konzultant, Svoboda s Jůzkem měli pracovní povinnosti. Pozvánku na zápas tak dostalo i několik hráčů širšího kádru včetně věčně mladého Strnada, Heinzkeho, Kotka a Čermáka, kterým bych chtěl touto cestou za celý tým poděkovat.

Utkání začalo zostra a hned ve 3. minutě poprvé zahrozil po centru z pravé strany domácí Formáček, ale z hranice vápna střelou z první o několik metrů přestřelil.

Ve 4. minutě předvedl pěkné přečíslení podolský Hruška – počkal si na odražený míč ve středu hřiště a kombinací s Hrubým a Vejražkou se dostal až do velkého vápna, kde byl na poslední chvíli zablokován.

V 7. minutě na centr z levé strany v malém vápně nedoklouzal domácí Láf, po nedůrazném odkopu hostujících obránců se na kraji velkého vápna dostal ke střele Kalivoda, ale Michal Vondrka jeho křižnou střelu v klidu vyrazil. Při následném rohu si na rohu malého vápna naskočil na centr opět aktivní Láf, ale Vondrka dokázal jeho hlavičku vytěsnit na tyč.

Ve 12. minutě se po pravé straně do vápna dostal přes dva hráče podolský Hrubý, ale jeho centr byl zablokován. Nemuselo ho to však mrzet, protože si chuť spravil z následného rohu. Nikým nehlídán si odskočil na zadní tyč, počkal na přetažený centr a z první míč plácnul do protipohybu Lisovi.

Ve 14. minutě se po nakrátko zahraném rohu dostal domácí Sus přes jinak dobře hrajícího Vávru a ten ho u brankové čáry zbytečně fauloval. Hlavní sudí Čermák po konzultaci s pomezním ukázal na značku pokutového kopu. Než se Kalivoda stačil rozběhnout k penaltovému kopu, přišla z podolské lavičky první zaručená rada. Masér/konzultant Kristen zkušeně odhadl situaci a zakřičel: “Doprava”. Nedodal z jakého pohledu. Než Kalivoda doběhl k míči, přilétla z lavičky tentokrát od trenéra Jarolíma další rada: ”Péruj”. Kalivoda sice penaltu nekopnul špatně, ale Vondrka tygřím skokem vyrazil střelu na tyč a poté si míč v klidu chytil do koše.

Ve 22. minutě obral na rohu vápna o míč domácího obránce hostující útočník Vejražka, Slováčkovo následné držení rozhodčí jako penaltový zákrok neposoudil. Vejražkovu křižnou střelu z rohu malého vápna vyrazil domácí Lisa.

Dalších 20 minut se odehrávalo ve znamení nedokončených kombinací na obou stranách. Akce Podolí byly ve většině případů přerušovány fauly. Brejky Královic končily nepřesnou finální fází. Ve 41. minutě dokázal Láfem faulovaný Vondrka vyrazit centrovaný balon pouze před sebe. Dorážka pak trefila padajícího Červenku do ruky a následovala červená karta a pokutový kop číslo 2. Penaltě sice předcházel faul na brankáře, ale kvůli chybějícímu videorozhodčímu získal Kalivoda pokus na reparát. Kristen opět zavolal: „Míšo, pravá“. Kalivoda si nakročil, nenápadně kouknul k levé tyči Vondrkovi branky, aby vzápětí míč poslal mazaně opět k pravé tyči. Zde si s přehledem počkal Vondrka a vyrazil míč opět do bezpečí.

Zbytek prvního poločasu se odehrál v nervózním duchu. Při následné standardce se Susovi nelíbilo těsně bránění, a tak odměnil Matěje Vondrku loktem do obličeje. Následovala sice tradiční hádka a vzájemné pošťuchování, ale nakonec se ve hře pokračovalo rohem, který Podolí ubránilo.

Druhý poločas začal náporem oslabeného Podolí. Rychlý brejk Královic dokázal přerušit Bednář, který vyvezl míč, po pohledné kombinace se k nebezpečné střele dostal Vejražka, ale pálil těsně mimo.

V 54. po pěkné kombinaci na levé straně našla Svobodova přihrávka rozběhnutého Matěje Vondrku, který křižnou střelou ze třiceti metrů nedal Lisovi opět šanci.

Zbytek utkání byl charakteristický bojovným výkonem hráčů Podolí, kteří se v oslabení soustředili na obranu. Kombinace Královic ve střední třetině většinou končily nepřesnými centry nebo ztrátami ve středu hřiště. V 71. minutě dokázal Formáček prostrčit míč do ulice Kalivodovi, jeho pokus však opět vychytal skvělý Vondrka. V 76. minutě se po druhé žluté kartě za řeči ze hřiště pakoval královický Malík, který si už svými předchozími zákroky koledoval o vyloučení. Po vyrovnání počtu hráčů na hřišti si Podolí už konec zápasu pohlídalo. V 82. minutě Vondrka bez problémů kryl pokus Kalivody z přímého kopu na hranici vápna, z následné dorážky Formaček přestřelil. V 93. minutě se po nádherné kolmici Kalivody a centru dostal do zakončení ještě naposledy Láf, ale jeho střela skončila znovu vysoce nad.

 

Minirozhovor s Kristýnou Vondrkovou, manželkou brankáře Michala Vondrky

Jak jsou pro Míšu při penaltách důležité tipy ohledně volby strany z lavičky?

Určitě to vnímá, ale rozhoduje se sám.

A co pérování? V Královicích se mi zdálo, že ani u jedné penalty Míša nepéroval.

Petr Čech taky nepéruje a Míša má stejnou strategii. Přesto obě penalty chytil.

Míša letos chytá v životní formě, mohla k tomu přispět Vaše nedávná (červnová) svatba?

Nedávná? To už je dávno a vůbec nic se nezměnilo.

Co se Míšovi před penaltou honí hlavou? Je to velká psychologická bitva?

Určitě myslí hlavně na mě :)

Chtěla bys závěrem něco říct dalším fanouškům Podolí?

Chtěla bych vzkázat, ať jezdí víc podporovat svůj tým i na venkovní zápasy, nejen na ty domácí.

 

Hlasy trenérů

David Kalivoda (Královice): „Nedal jsem dvě penalty, takže hlavní podíl na výsledku jde za mnou. Šancí jsme měli na tři zápasy, bohužel naše zakončení nebylo kvalitní. Kdybych alespoň jednu penaltu proměnil, tak jsme vyhráli. Celý druhý poločas jsme hráli proti deseti a z brejku jsme dostali druhý gól. Soupeř hrál na hranici svých možností, bojoval, urputně bránil.”

Josef Jarolím (Podolí): „Domácí začali aktivně a měli několik šancí, které ale neproměnili. My jsme hru vyrovnali, dali gól a potom jsme byli opět trochu pod tlakem. Navíc tam byly dvě penalty, z nichž jedna sporná, ale obě náš brankář chytil. Od té doby jsme byli na hřišti lepší, i když jsme hráli v deseti.”

 

Nejlepší hráč Královic: Jakub Nezbeda.

Nejlepší hráč Podolí: Michal Vondrka.