hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Michal Trojan | Datum: 10.09.2018 | Zdroj fotky:

U13 - ÚSPĚŠNÝ VSTUP DO SEZÓNY

SLAVOJ PODOLÍ - ČAFC B 4:1 (1:1)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na domácí půdě proti soupeři z nedalekých Záběhlic, ČAFC Praha. Bílé dresy z přípravy jsme vyměnili za zelené s podolským znakem, aby každý věděl, za jaký klub se jdeme na hřiště rvát.

První poločas jsme se snažili kombinačně tlačit k soupeřově brance, naopak hosté hráli jednodušeji a spoléhali na nákopy na svého velkého a důrazného útočníka. Někdy to od nás bylo hodně kostrbaté, spousty nepřesností nás stály hodně sil míč vybojovat zpátky. Vzadu jsme to hasili někdy na poslední chvíli díky pozorným stoperům a především nás držel gólman Nováček. Hosté se i přesto dostali ve 20. minutě do vedení, když se až moc jednoduše dostali zblízka k zakončení 0:1. My jsme si dokázali vypracovat několik tutovek, ale ani z pár metrů před brankou jsme nebyli schopni překonat šikovného gólmana hostí. Když už to vypadalo, že první poločas prohrajeme, v poslední minutě Keraghel přihrál na levou stranu Ojrzyńskimu, ten zaseknul na pravačku a konečně zlomil neprůstřelnost čafáckého gólmana - 1:1.

Do druhého poločasu jsme chtěli zpřesnit kombinační hru a gólovky začít proměňovat. Do vedení nás poslal v 45. minutě David Mohammed. Dlouhý míč přeskočil bránící hráče, David si ho nechal skočit a ranou z dálky pod břevno nedal gólmanovi šanci - 2:1. Dodalo nám to síly a chtěli jsme přidat ještě další góly. To se povedlo opět Davidovi v 56. minutě, po rychle vhozeném autu se protáhl podél pravé strany a z téměř nemožného úhlu protlačil míč do sítě - 3:1. Hosté pak vysunuli tři hráče dopředu a sázeli na rychlé přečíslení našich obranných řad. Většinu útoků jsme už dokázali ubránit, pokud se hosté přeci dostali před bránu, byl v ní připravený dnes výborný Lukáš Nováček. Gólovou tečku si vzal na starosti Martin Gottwald. V 63. minutě se po rohu míč odrazil tak šťastně, že  Martin měl před sebou úplně prázdnou bránu - 4:1.

Po závěrečném hvizdu tak mohli proběhnout oslavy první mistrovské výhry v této sezoně. Do ideálního výkonu to mělo daleko, ale srdíčko a vůle vyhrát vše vynahradili. Základem byl výborný výkon gólmana a pak vyrovnaná hra obou sedmiček, která neumožňovala soupeři získat v zápase herní převahu.