hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Jan Svoboda | Datum: 14.05.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - ZLEPŠENÁ KONCOVKA

AFK SLIVENEC - AFK SLAVOJ PODOLÍ 1:6 (0:2)

AFK Slivenec - AFK Slavoj Podolí Praha 1 : 6 (0 : 2)

Nedělní, odpolední, pro nás „oblíbený“ herní termín navíc na půdě Slivence, který bojuje o záchranu, napovídal, že nás nečeká procházka růžovou zahradou. Také nám poprvé v sezóně absentoval náš matador a herní psycholog Karel Kristen. Na druhou stranu to byla motivace navíc, že dokážeme vyhrát i bez něj, protože jinak by nám to dal pěkně sežrat.

  1.        Poločas

Zápas začal pro diváky za hezkého počasí, pro hráče už však tak krásné nebylo, protože bylo nějakých 27 °C ve stínu. Začátek zápasu respektive prvních cca 20 minut jsme byli úplně mimo hru. Domácí hráli aktivně, vysoko napadali a vzadu s přehledem drželi míč. My běhali odnikud nikam a počítali střely na naší svatyni. Jedna taková z nějakých 30-ti metrů skončila na tyčce v šibenici, takže jsme měli v úvodu zápasu dosti velké štěstí. Bohužel se v desáté minutě nešťastně zranil pilíř střední zálohy Martin Brož a musel být střídán Ondrou Mráčkem, který pro změnu nedohrál kvůli zranění minulý zápas na Lipencích. Když jsme se trochu oklepali z počátečních nezdarů, aktivně napadající Mráček s Jůzkem vybojovali míč na útočné polovině a Robert Jůzek z 20-ti metrů z voleje přehodil krásným obloukem vyběhnuvšího brankáře. To byla 34. minuta. Za dvě minuty s chutí hrající Mráček proběhl s míčem mezi třemi protihráči a skrytou střelou zpoza vápna prostřelil domácího brankáře. Rozhodující moment přišel ve 40. minutě kdy domácí kapitán a pacient v jedné osobě tituloval rozhodčího opisem panského přirození a poroučel se pod sprchu. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:2 a domácí v deseti lidech.

  1.        poločas

Všechno nám sice hrálo do karet, nicméně proti deseti se hraje mnohdy hůře a výsledek 0:2 je také ošemetný, a proto jsme nechtěli nic podcenit. Od začátku druhé půle jsme drželi míč a celkem v pohodě kombinovali. Dostávali jsme do dobrých příležitostí vstřelit další góly a na 3:0 jsme zvýšili v 60. minutě, kdy se od půlky po levé straně hnal nezastavitelně Jůzek až k brankové čáře, kde přihrál náramně Janovskému a ten uklidil do prázdné kasy. O čtyři minuty později pro změnu z pravé strany našel parádním centrem Lukáš Svoboda hlavu Jůzka a ten výborně o zem na zadní tyč poslal kuličku do sítě. Teď už to vypadalo dobře, ale domácí nic nevzdávali a hrozili s občasných brejků. Po jednom takovém v 66 minutě z levé strany skočil před vápnem do bazénu plavmo domácí útočník a rozhodčí foukl přímý kop. Standardku Slivenec zahrál kvalitně centrem na zadní tyč, kde hlavou zakončil do branky Trampota. Trenér nás za toto počastoval nelichotivými komentáři a tak v 70. minutě Honza Svoboda ze středu zálohy poslal Vencu Hrušku samotného na bránu a ten krásně přeloboval vysokého domácího brankáře. V závěru zápasu v 85. minutě se zpoza vápna prosadil tečovanou střelou sváteční střelec a podolská stálice Martin Bednář a uzavřel na konečných 1:6.

Závěrem

Konečný výsledek vypadá jednoznačně, nicméně začátek utkání jsme hrubě nezvládli a měli jsme velké štěstí, že jsme neinkasovali. Tohoto je potřeba se do budoucna vyvarovat. Jelikož Střešovice prohráli na Stodůlkách, budeme nejhůře druzí, a tudíž to znamená jistotu postupu do vysněného přeboru. Nicméně posledních 5 zápasů chceme vyhrát a dokonat pěkně rozjetou sérii. V dalším zápase přivítáme na domácí půdě v sobotu v 10:15 Libuš.