hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Jiří Hrubý | Datum: 08.05.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - VÍTĚZNÁ SÉRIE POKRAČUJE

SOKOL LIPENCE - SLAVOJ PODOLÍ 0:2 (0:1)

 

TJ Sokol Lipence - AFK Slavoj Podolí Praha 0:2 (0:1)

 

Branky: 27. Jůzek Robert, 58. Hruška Václav

 

Sestava: Vondrka Michal – Vondrka Matěj (79. Hrubý), Zezula, Kristen, Šumník – Svoboda L. (68. Svoboda J.), Brož, Bednář, Hruška, Mráček (19. Hellingman) – Jůzek (C) (87. Kotek)

Ve 20. kole a sedmém jarním duelu jsme zavítali na oblíbený pažit v Lipencích. Domácí celek je nám vždy velice nepříjemným soupeřem. Před zahájením zápasu se nacházel na desátém místě tabulky a sestupové vody mu tak byly nebezpečně blízko. I to napovídalo tomu, že nás čeká těžký zápas. Po týdenní přestávce se v naší základní sestavě opět objevil náš kapitán, vůdce a nejlepší střelec Robert Jůzek. Ten se během zápasu opět prokázal jako velice platný, když nesčetněkrát svými výpady provětral obranu a gólmana domácích.

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. První patnáctiminutovku se Lipence takřka nedostali na naši polovinu. My jsme hrozili hlavně z pravé strany, kde proháněl soupeře atlet Svoboda L. Několik slibných šancí uvnitř pokutového území jsme ale nedokázali proměnit. Buď nás vychytal domácí brankář, nebo jsme ve dvou případech jen nastřelili brankovou konstrukci. V 19. minutě zápasu hřiště nuceně opustil Mráček, kterého ze hry vyřadilo svalové zranění. Na kraji hřiště ho nahradil kanadský rodák Hellingman. Prolomit střeleckou mizérii se nám povedlo ve 27. minutě, kdy se prosadil Jůzek. Domácí tým nás do konce prvního poločasu moc neohrozil a ani my jsme nebyli schopni přidat další branku, takže se šlo do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích.

O poločasové přestávce nám trenér zdůrazňoval, ať neusneme na vavřínech a aktivní hrou přidáme více gólů. Aktivní jsme na začátku druhé půli byli, ale tížený uklidňující gól ne a ne přijít. Hruška se stejně jako v minulém zápase řítil od půlící čáry sám na brankáře, ale stejně jako minulý týden nedokázal své sólo přetavit v gól. Jeho pokus po zemi reflexivně vykopl nohou domácí gólman. Nakonec se ale Hruška přeci jen gólu dočkal, a to v 58. minutě. Nepřehlednou situaci uvnitř velkého pokutového území zakončoval s přehledem k tyči. Tento uklidňovací gól nám překvapivě spíše uškodil, než pomohl. Začali jsme být líní v pohybu a šanci se ukázat dostali i domácí hráči. Několik nakopnutých míčů Lipeneckých do našeho vápna však ve vážnější šanci nevedlo. Když jsme ani my nedokázali proměnit náznaky šancí na druhé straně, rozhodčí zápas ukončil a my brali 3 body za vítězství 2:0.