hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Michal Zezula | Datum: 23.04.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - DRAMA SE ŠŤASTNÝM KONCEM

FC ZLIČÍN - SLAVOJ PODOLÍ 2:4 (2:0)

Předposlední dubnovou sobotu jsme se sešli na hřišti 7. Zličína, který v jarní části sezony dokázal zvítězit pouze s Modřany. Remízou skončila jeho utkání s Lipenci a Zlíchovem, s Cholupicemi Zličín dokonce v úvodním utkání jara prohrál. Propastný rozdíl 24 bodů v tabulce naznačoval jasný průběh zápasu, ale 120 diváků, kteří si za slunného počasí našli cestu do zrekonstruovaného areálu, zažilo od začátku drama plné zvratů se šťastným vyvrcholením pro hráče Podolí.

Hosté z Kavčích hor se musely vyrovnat s vynucenou absencí bratrů Vondrkových, kteří dali přednost firemnímu školení na Moravě. Neprůstřelného Vondrku Michala “po 100 letech“ v bráně nahradil Heinzke. Na marodce nadále zůstává Vlasák, který si v týdnu při bagu obnovil zranění kotníku. Hellingman si udělal výlet do Německa.

Podolí začalo zápas v pozměněné sestavě lehkým tlakem s několika pološancemi, zatímco domácí koncentrovaně čekali na chybu soupeře. K té došlo v 10. minutě, kdy se po nepřesné rozehrávce dostal míč po centru z levé strany do vápna až ke Škrečkovi, který nedal z první šanci Heinzkemu. Hráči Podolí po obdrženém gólu znervózněli a nadějné kombinace často končily nepřesnými přihrávkami ještě před vápnem soupeře. Ve 22. minutě musel vystřídal zraněného Janovského na kraji zálohy Svoboda Lukáš.

Další z mnoha ztrát míče ve střední třetině poslala do úniku Derdu, který z 20 metrů dokázal ve 32. minutě překonat střelou ze zákrytu Heinzkeho. Trenér Jarolím sáhnul o 4 minuty později k dalšímu střídání, kdy Jeřábka nahradil na pravé straně obrany Hrubý, ale obraz hry se do konce poločasu zásadně nezměnil.

Druhý poločas na hřišti už i s pohyblivým Svobodou Janem začal očekávaným náporem hostů, kteří se snažili vstřelit tolik kýžený kontaktní gól. To se v 55. minutě podařilo zkušenému Kristenovi, jehož táhlá střela zpoza vápna nachytala domácího brankáře Lehkého. Vstřelený gól povzbudil další útočnou snahu Podolí a v 74. minutě se po přesném centru Lukáše Svobody z pravé strany v malém vápně prosadil hostující kanonýr Jůzek. S přibývajícím tlakem Podolí sice Zličín i nadále hrozil z rychlých protiútoků, s těmi si ale dokázala hostující obrana poradit. V 83. minutě dokončil zvrat v utkání přesně umístěnou střelou k tyči z hranice velkého vápna svým druhým gólem Jůzek. Zličín si pohár hořkosti vypil až do dna, když střídající Kotek vlétl z lavičky rovnou do vápna, předskočil domácí obránce a míč uklidil podél bezmocného Lehkého opět do zličínské sítě.

Podolí si tak nakonec po zlepšeném výkonu v druhém poločase odvezlo 3 body a na jaře zůstává s 5 výhrami neporažené. V dalším zápase přivítáme v sobotu v 10:15 na domácím stadionu poslední Zlíchov.

Komentář trenéra:

První půle byl děs a hrůza. Přijeli jsme se zúčastnit, chybělo nasazení i souboje. Soupeř měl větší touhu jít za vítězstvím. Ve druhém poločase přišlo zlepšení díky většímu tlaku na míč, začaly chodit centry ze stran a tým dokázal připravené šance zužitkovat i gólově.

Nejlepší hráč utkání: Robert Jůzek

Góly

10´ Adam Škrečko

32´ Ivan Derda

55´ Karek Kristen

74´Robert Jůzek

83´ Robert Jůzek

85´ Martin Kotek

 

Sestavy

Zličín: Lehký - Pešek, Valoušek, Grobl, Minařík (61. Kokeš), Bous (70. Merta), Vagner, Žák, Škrečko, Derda (80. Zima), Šindelář (73. Jíra).

Podolí: Heinzke – Jeřábek (36´ Hrubý), Kristen, Bednář, Šumník – Mráček, Brož (46´ Svoboda J.), Zezula, Hruška, Janovský (22´ Svoboda L.) – Jůzek

Odkaz na hodnocení soupeře: www.fczlicin.cz/jeden-polocas-nestaci/