hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Martin Brož | Datum: 03.04.2018 | Zdroj fotky:

MUŽI A - ZASLOUŽENÉ VÍTĚZSTVÍ

AFK SLAVOJ PODOLÍ - SK STŘEŠOVICE 1911 1:0 (1:0)

Jarní část soutěže pro nás začala dvojicí velmi těžkých zápasů. Po venkovním vítezství na Lokádě jsme doma přivítali konkurenta v boji o postup, tým Střešovic. V případě našeho neúspěchu by se na nás tým Střešovic dotáhl na pouhý bod, naopak v případě vítězství bychom si zajistili sedmi bodový náskok. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého a že zápas bude náročný hlavně fyzicky, vzhledem ke specifickému stylu Střešovic, kdy jen nakopávají dlouhé balóny a „hrnou“ se za nimi.

Zápas jsme začali dobře a ve slušném tempu. Měli jsme několik nebezpečných standardních situací, ze kterých však gól nepadl. Zároveň jsme nepouštěli Střešovice k jejich obvyklé hře a sami jsme diktovali tempo hry. Naši převahu se nám bohužel nedařilo gólově vyjádřit. Přibližně v polovině první půlky měly ojedinělou šanci i Střešovice, kdy po centrovaném míči ze strany hlavičkoval neobsazený útočník naštěstí jen vedle Vondrkovy brány. Po chvíli jsme se dostali do velké šance i my. Po prodloužení od Jůzka postupoval dopředu Brož, ale nevšimnul si lépe postaveného Janovského a vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil z hranice vápna, brankář však jeho střelu kryl. Naši převahu v první půli jsme nakonec zužitkovali až v závěru poločasu. Pomohl nám k tomu nesmyslným skluzem obránce soupeře, když ve vápně fauloval unikajícího Vlasáka, který si chytře pokryl míč. Rozhodčí nemohl jinak a nařídil penaltu, kterou Hruška bezpečně proměnil. Ihned po rozehrávce se však soupeř dostal do šance, ze které nastřelil tyč naší brány. Poločas tak skončil 1:0.

Do druhé půle nastoupil tým Střešovic s větší aktivitou a tlačil se daleko více dopředu svojí obvyklou hrou, tedy nakopávanými míči a následným nátlakem. My se této hře bohužel přizpůsobili, málo kombinovali a celkově málo drželi balón. První část druhého poločasu byla vyrovnaná a připomínala spíše boj bez výraznějších šancí. V druhé polovině poločasu se však Střešovice dostávali do mírného tlaku. Tento tlak vyústil v několik nebezpečných standardních situací, které se nám však podařilo ubránit. V jednom případě Bednář zastoupil v bráně Vondrku a vyrazil tělem střelu, která již mířila do sítě. To však bylo ze strany Střešovic vše, a protože ani my jsme nevyužili žádný z našich brejků, zápas skončil naší výhrou 1:0. Tím se nám podařilo Střešovicím odskočit na 7 bodů. Teď je důležité nepolevit a získané body potvrdit i v dalších zápasech s papírově lehčími soupeři.

 Názor diváka:

Byl to zápas rozdílných poločasů. V první půlce jste hráli kombinačně a soupeře jste přehrávali. Bylo tam několik šancí, škoda že se některé neproměnily. I divácky byla první půlka zajímavá. Na rozdíl od té druhé, kde jste se přizpůsobili stylu hry Střešovic a už se to v podstatě jen nakopávalo. Oni hráli vabank a vy jste nepodrželi balón tak, jako v první půli. Celkově však zasloužené vítězství.

 

Nejlepší hráč dle diváka:

Marek Šumník a Karel Kristen

 

Nejlepší hráč dle trenéra:

Všichni - byl to dobrý kolektivní výkon, kdy všichni bojovali a nelze vypíchnout nikoho konkrétního

 

Sestava:

Vondrka Michal – Vlasák, Bednář, Kristen, Šumník – Zezula – Mráček (90. Hellingman), Hruška, Brož, Janovský (60. Vondrka Matěj) – Jůzek

 

Branka:

45‘ Hruška (penalta)

 

pohled soupeře zde

http://www.sk-stresovice-1911.cz/index.php/muzi-a/muzi-a-clanky/2992-afk-podoli-m-a-1-0-1-0