hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Michal Vondrka | Datum: 29.09.2017 | Zdroj fotky:

MUŽI A - SILNÝ ZÁVĚR V UTKÁNÍ SE ZLIČÍNEM

SLAVOJ PODOLÍ - FC ZLIČÍN 3:0 (0:0)

Po venkovním vítězství na hřišti Modřan, kde se nám v minulosti nedařilo, jsme chtěli tyto 3 body potvrdit v domácím zápase proti týmu ze Zličína, který hrál minulou sezónu přebor a s kterým jsme v posledních letech neměli žádné zkušenosti. Nicméně jeho poslední výrazná výhra 8:2 se Zlíchovem slibovala, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Před zápasem jsme řešili jen jedno místo v sestavě, protože kvůli nemoci nám vypadl Vojta „Čert“ Vlasák. Na jeho místě pravého obránce nastoupil Jirka Hrubý a velmi dobře Čerta zastoupil.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, míče směřovaly do stran na nabíhající hráče, ale nebyli jsme schopni smysluplně odcentrovat. První šance se divákům naskytla už v 6. minutě, kdy se ve vápně ke střele dostával Jůzek, soupeř ale jeho střelu zblokoval. Další příležitost jsme si vytvořili díky standartní situaci. Karel Kristen se ujal trestného kopu z 35 metrů, jeho centr směřoval do branky, netečovaný propadl až na zadní tyč, kde ale dobře zasáhl brankář Zličína. Soupeř se přes velmi dobře pracující obranu dostával k našemu vápnu jen vzácně. Z toho vytěžil jen dvě střely zpoza vápna, které ale Vondrku ohrozit nemohly.

Ráz hry jsme stále určovali my a soupeř se soustředil na dobře zformovanou defenzívu, která nás nepouštěla do větších šancí. Když už jsme se dostali do rychlého přečíslení 4 na 2, nedokázal Šumník vyslat do úniku Svobodu a místo toho ho vyhnal až k autové čáře, čímž celou akce zabrzdil. Také proto jsme chtěli vytěžit něco ze standartních situací a dvě velmi slibné se nám naskytly mezi 37. a 38. minutou. Po faulu na hranici vápna se z pravé strany k míči postavil Kristen, jeho střelu zblokovali hráči ve zdi, nicméně k odraženému míči se dostal Mráček a vynutil si faul téměř na stejném místě. Kristen si všiml ne úplně dobrého postavení hostující brankáře, ale jeho přízemní střela na stranu brankáře mířila těsně vedle. Do konce poločasu se už nic zajímavého nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0, s kterým byli rozhodně spokojenější hostující hráči.

V první desetiminutovce druhého poločasu se hra opticky trochu vyrovnala. Soupeř se snažil hrát více po zemi než v první půli, k žádné příležitosti to však nevedlo. Poté jsme otěže znovu převzali my a zatlačili soupeře před jeho vlastní vápno. V 62. minutě se paradoxně do prozatím největší šance zápasu dostali hosté. Naši ztrátu míče využil soupeř k rychlému brejku a sám před Vondrku se z úhlu dostal hostující útočník, který naštěstí pro nás branku výrazně minul.

V 67. minutě jsme zvládli pohlednou kombinaci uprostřed hřiště, míč se dostal k Šumníkovi, který z úhlu tváří v tvář hostujícímu brankáři zachoval klid a našel před prázdnou bránou úplně volného Jůzka, který se nemýlil – 1:0. Po tomto gólu jsme doufali, že soupeř hru více otevře a nám se budou otevírat skulinky v jeho obraně. Naše defenzíva dále působila velice jistě a nepouštěla hráče Zličína k žádné příležitosti ze hry. Ohrožení mohlo přijít jen za standartních situací, kdy se soupeř snažil využít své výškové převahy. Všechny centry a nakopávané balony však bez větších problémů odráželi naši hráči.

V 82. minutě přišla kolmice za obranu hostů, Vašek Hruška dobíhal trošku delší míč a dostal se do souboje s brankářem, který míč neudržel a pohotový Šumník míč dorazil do sítě – 2:0. Šumník tak podtrhl svůj velmi dobrý výkon. Soupeř už poté hru hodně otevřel a sympaticky se snažil výsledek alespoň zkorigovat, tím nám ovšem otevřel cestu k jeho brance. V 89. minutě vybojoval míč Jiří Hrubý a v přečíslení 3 na 1 našel volného Kristena, který uzavřel skoré na 3:0.

Důležité vítězství proti velmi dobře organizovanému soupeři, který do prvního gólu působil velmi kompaktně a téměř 70 minut nám nedovolil skórovat a vytvořit si větší příležitost ze hry. Výsledek je o to důležitější, že všechny týmy z čela tabulky nezaváhaly. Příští kolo vyrážíme na Zlíchov, kde se v sobotu 30. září do 15:00 utkáme s domácím týmem.

 

Sestava: Michal Vondrka – Marek Šumník, Karel Kristen, Martin Bednář, Jiří Hrubý – Martin Brož – Jan Svoboda, Václav Hruška, Ondřej Mráček, Lukáš Svoboda – Robert Jůzek

Góly: 67. Robert Jůzek, 82. Marek Šumník, 89. Karel Kristen

Střídání: 80. min.: Matěj Vondrka za Lukáše Svobodu

85. min.: Sean Hellingman za Marka Šumníka

88. min.: Tomáš Strnad za Ondřeje Mráčka

ŽK:

69. min.: Ondřej Mráček

88. min.: Matěj Vondrka