hlavní strana » Aktuální novinky

Autor: Lukáš Malý | Datum: 07.12.2015 | Zdroj fotky:

U10 - FOTBALISTÉ VE FITKU A BEZ BALÓNU

PRVNÍ FITNESS TRÉNINK

V úterý 24. 11. absolvovala fotbalová přípravka Slavoje Podolí Praha (ročník 2006) ve Fitness For Joy  svůj první fitness trénink. Za vznikem tohoto projektu stojí také naše bezmezné úsilí něco v přípravě malých sportovců změnit. Dlouhou dobu jsme s trenérem okolo této věci kroužili jako supi, než přišlo zlomové rozhodnutí. Po konzultaci s trenéry ve fitness (Pája a Myšák) jsme udělali první krok k rozběhu námi vytoužené akce.

 Cílem celé akce je nejenom zpestřit zimní přestávku, ale také posílit tělesné schránky malých borců a posunout se dál. První trénink proběhl pod vedením Páji, nutno podotknout za určitých obav a různého očekávání z obou stran. Stačilo pár chvil, kdy si Pája malé borce „oťukala“ a už byla ve svém živlu. Některé pokyny byli spolehlivě slyšet už před vstupními dveřmi do fitness. Klasicky předvedla trenérka absolutní smysl pro maximální výkon a borcům jak se patří zatopila pod kotli. Borci v podstatě zjistili, že fotbal je procházka růžovou zahradou a tento typ tréninku je zcela vykolejil.

  A jak už to tak bývá (dle osobních zkušeností) člověk odchází z její hodiny vyždímaný jako hadr na podlahu, ale s pocitem, že udělal něco správného pro sebe. S tím pocitem odcházeli i malí Podoláci. „ Už teď se těšíme na další tréninky, které odstartují od nového roku!“

 

Děkujeme: Lukáš a Mirek